Sayın NTV'ye rica mektubu

 

Şu televizyonda herhangi bir şeyi sâkin sâkin bir müddet seyretmek arzusu taşıyan hepimizin düşmanı olan reklamlar hususunda çok değer verdiğim NTV yöneticilerine buradan seslenmek istiyorum. Gerçi Osman abi, yapma Suntur, bir mânâsı olmaz, söylediğinle kalırsın, beklentiye girersin, bir durgunluk çöker üstüne, normal işlemlerini yapmakta zorlanırsın, bu arada dövizin çıkar, faizin yükselir falan diye vazgeçirmeye çalıştı, fakat ben kararlıyım.

Sayın NTV yöneticileri, şahsen şu zorlu günlerde kriz mriz bakmadan her türlü fedakârlığa katlanacağım. Muhitte ve eş dost ahbap çevresinde herkese yalvar yakar olup onları da buna ortak edeceğim. Bulup buluşturacağım üç-beş kuruşla repolar mepolar yapmaya, az buçuk ilâve para getiren ne varsa denemeye, basının "vatandaş" dediği kimselerden olmaya çalışacağım. Bu şekilde biraraya getirebildiğim miktarı direkman size takdim edeceğim. Belki aldı verdi hesabı bakımından yeterli olmayabilir, fakat kabul edersiniz ki bunun manevî kıymeti epeyce büyük olacaktır.

Çok rica ediyorum, ben sizin televizyonunuzu açtırtmak uğruna kahvede ezcümle akranlarımı, değerli abilerimi ve uçarı kardeşlerimi kaç defa rencide etmeyi göze almış bir memleket insanıyım. Eniştenin ıskartaya çıkarttığı ufak ekran varken onu da masanın köşesine yerleştirip, bilahare Serkan'ın yardımıyla bilgisayar kolonlarını onun arkasına takıp kahvedeki umumi ekranın yanısıra hemen sadece sizin kanalınızı sürekli açıp tutmak sûretiyle sadakatimi gösterdiğimi zannediyorum. Sizin bundan haberiniz olmamış olabilir. Fakat gönderin ellerinde mikrofonlarla nadide birer ağaç gibi yollara, bina önlerine dikilen hanımkızlardan birini, bizzat araştırsın, soruştursun, buradaki herkes canlı olarak tasdik edecektir söylediklerimi.

Çok rica ediyorum (farkındayım, yukarıda da etmiştim fakat mecburî bazı izahatı lafın arasına katmak icap ettiği için ricamızın muhtevasını ifade edemedik, şimdi ediyorum): Allah aşkınıza, çoluğunuzun çocuğunuzun bağışı için:

1. Alarko keriyır müziği

2. Ataonline koom tee-ree müziği

3. Masanın bir o yana bir bu yana yalpaladığı dardanel ton reklamı

4. şop end mayls kartı (Meltem Cumbul'lu olan) reklamı

bunları bir müddet göstermeyin. Ne bileyim, onbeş gün göstermeseniz, yine bir müddet bunlardan alabilir hale geleceğiz. Geçip Kanal E'ye film seyrediyoruz, dizi seyrediyoruz, orada da bunlar çıkıyor. Durmadan çıkıyor. Hep çıkıyor. Mütemadiyen çıkıyor!.. Lütfen bir müddet bizi bunlardan koruyun. Veyahut bir mecburi seyretme zamanı olsun, o zaman oturalım, bunları meselâ ikişer defa seyredelim, bitsin. Yoklama yapılsın istenirse. Fakat bunun için dahi bir müddet bünyemizin bu maddelerden arınması şarttır.

Bunu bir özel rica olarak kabul etmeyiniz. Burada pek çok NTV seyircisinin hislerine tercüman olduğumdan ben şahsen eminim.

Şunu da hesaba katınız: Hava durumundaki kızları kaldırdınız, ses çıkarmadık. Yani arayı bozmak istemiyorum ben şahsen.

 

F. SUNTUR'UN YAZILARININ
TOPLU LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN

F. SUNTUR'UN BİR SONRAKİ
YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN